Osman Pepe: Türkiye'nin önü aydınlık

  • Giriş : 25.05.2007 / 20:51:00

Pepe, Türkiye'nin önünde son derece aydınlık bir gelecek olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ''Kim kara gözlüklerinin arkasına saklanarak kendi dünyasındaki dar ve karanlık labirentlerde hangi hülyaları kurarsa kursun, Türkiye'nin aydınlık geleceğine mani olamaz'' dedi.
AK Parti Aksaray İl Başkanlığı'nda partililerle biraraya gelerek sohbet eden Osman Pepe, daha sonra hayırsever işadamı Kamer Demir tarafından Hashas mahallesinde yapımına başlanan ilköğretim okulu inşaatında incelemelerde bulundu.
Daha sonra Aksaray Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'nin açılış törenine katılan Pepe, burada yaptığı konuşmada, orman yoksulu bir kent olan Aksaray'a 12 milyon 200 binden fazla fidan dikildiğini, Tuz Gölü'nün diğer tarafındaki Konya'da da 30 milyondan fazla fidan diktiklerini söyledi.
Türkiye'nin tüm kentlerinin kendi dönemlerinde çevre ve ormancılık faaliyetleri açısından uzun yıllar görmediği kadar hizmet ve destek gördüğünü vurgulayan Pepe, AK Parti hükümetinin ulaşım, turizm, ulaştırma ve diğer sektörlerde büyük işlere imza attığını bildirdi.
Bu sayede Türkiye'nin, ihracatını 36 milyar dolardan 90 milyar doların üzerine taşıdığını ifade eden Pepe, şunları kaydetti:
''Bu sayede Türkiye'de kişi başına 2 bin 500 dolar olan milli gelir 5 bin 500 doların üstüne çıkmıştır. Toplu Konut İdaresi, 20 yılda 40 bin konut yapamamıştı. Biz 4 yılda 265 bin konutu gerçekleştirme noktasına geldik. 265 çarpı 5 derseniz, 1 milyon 250 bin eder. 250 bin nüfuslu 5 yeni şehir kazandırdık Türkiye'ye, Türkiye'nin çehresi vizyonu değişiyor. Türkiye, Avrupa'ya, dünyanın çağdaşlaşmış ve gelişmiş ülkelerine hızla yaklaşıyor. Bunun için yürek lazım, millete inanmak lazım, millete dayanmak lazım.'' Pepe, sağlık, milli eğitim, ulaştırma ve toplu konutta yapılan hizmetlerle AK Parti hükümetinin tüm bakanlıklarda 4.5 yıla en az 20-30-40 yılı sığdırdığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Bu, bizim millete verdiğimiz değerin, duyduğumuz saygı ve sevginin gereğidir. Gece gündüz dünyada ve Türkiye'de koşuyoruz, üretiyoruz, millete kazandırıyoruz. Türkiye'nin önünde son derece aydınlık bir gelecek vardır. Kim kara gözlüklerinin arkasına saklanarak kendi dünyasındaki dar ve karanlık labirentlerde hangi hülyaları kurarsa kursun, Türkiye'nin aydınlık geleceğine mani olamaz. Milletin kararı, aydınlıktan, demokrasiden, refahtan, gelişmeden daha fazla iş ve aştan yanadır. Biz de bu kervana önderlik ediyoruz.'' Ulusun yolunun aydınlık ve açık olmasını temenni eden Pepe, 22 Temmuz seçimlerinin ülkeye hayırlı olmasını, yapılan hizmetlerin Aksaray'a ve ülkenin tamamına hayırlar getirmesini diledi.
Pepe, daha sonra yaklaşık 1 yılda tamamlanan ve 6 milyon YTL'ye mal olan 13 yıl katı atık depolama kapasiteli Aksaray Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious