Osman Sınav'ın uyuşturucu operasyonu

  • Giriş : 17.03.2007 / 00:00:00

Yönetmenliğini Osman Sınav'ın üstlendiği uyuşturucu ticaretini konu alan "Pars- Kiraz Operasyonu" filmi 30 Mart'ta vizyona giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

19 Ekim 2006'da çekimlerine başlanılan filmin baş rollünde ise Mehmet Kurtuluş oynuyor. Selçuk Yöntem, Nida Şafak ve Murat Daltaban gibi usta oyuncuların yeraldığı film aksiyon sağneleriyle öne çıkıyor.

İstanbul'un 25 farklı semtinde ve 69 ayrı mekanda kurulan setlerde yapılan çekimlerde 89 kişilik ekip görev aldı. Set çekimlerinde 73 oyuncunun yanısıra bine yakın figüran rol aldı. İstanbul'da yapılan çekimlerin ardından filmin bazı bölümleri Monaco ve Amsterdam'da yapıldı. Görkemli aksiyon sahnelerin yer aldığı Pars Kiraz Operasyonu'nun bazı sahnelerinde Çek Cumhuriyeti'nin en büyük dublör organizasyonundan gelen 14 kişilik profosyönel dublör ekibiyle görev aldı.

Uyuşturucu ticaretinde dönen kirli oyunları ön plana çıkaran filmin konusu şöyle: İstanbul'un en tanınmış narkotik başkomiseri Ertuğrul, tehlikeli bir operasyonda, büyük bir gizemle karşılaşır. Ancak Ertuğrul, uyuşturucu dünyasının karanlık labirentlerindeki bu sırrı çözmeye fırsat bulamadan, çocuklarının gözü önünde eşiyle birlikte öldürülür. Onların intikamını almak ise on beş yıl sonra amansız bir narkotikçi olarak yetişen, "Pars" lakaplı oğlu Atilla'ya kalır. Atilla sağ kolu Asena'yla birlikte gerçekleştirdiği büyük operasyonlardan birinde, uyuşturucu dünyasının en belalı ismi Haşhaşi'nin ayağına basar. Operasyonu alan gizli güçlerin eliyle Atilla ortalığı karıştıracak korkusuyla açığa alınır. Kardeşinin de uyuşturucudan ölmesinin ardından Atilla bunalıma girer. Narkotik teşkilatındaki arkadaşlarının yardımıyla Atilla kendini toparlar ve kağıt üzerinde görünmeyen gizli operasyonuna başlar. Bu uzun ve zahmetli takipte Atilla'nın yolu Hollanda'dan Yunanistan'a ve Monaco'dan İstanbul'un en gizemli sokaklarına ve zehirin pençesinde kaldığı okullara kadar uzanır. Bu gerçeği yaşayarak öğrenen Pars, başka kurbanlar verilmemesi için hayatındaki her şeyi feda etmeye hazırdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious