Osman Yağmurdereli'nin yürek yakan sözleri

Osman Yağmurdereli'nin yürek yakan sözleri.8509
  • Giriş : 04.08.2008 / 00:31:00
  • Güncelleme : 03.08.2008 / 23:48:13

İki hafta önce kendisi gibi aynı hastalığa kapılan üniversiteden arkadaşı Buket Koska'yı kaybetmişler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

...ancak bu acı haber, Osman Yağmurdereli'ye söylenmemişti. Bakan Çubukçu, abi dediği Yağmurdereli'yi son ziyaretinde bu haberi vermek zorunda kaldı. Yağmurdereli'nin o anda ağzından dökülenler, dün yaşananları özetler gibiydi.

AK Parti Milletvekili Osman Yağmurdereli'yi en iyi tanıyanlardan biri olan yakın arkadaşı Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Başbakan Erdoğan ile geçen hafta hastaneye yaptıkları ziyaretin anısını anlattı. Çubukçu, iki hafta önce aynı rahatsızlıktan dolayı kaybettiği üniversiteden arkadaşı Buket Koska'nın Yağmurdereli ile ortak arkadaşları olduğunu belirterek şunları söyledi: "Buket

ile Osman Abi, aynı doktora gidiyorlardı. Buket'in vefatını ondan gizlemiştik. Son ziyaretimizde, bana 'Buket nasıl?' diye sordu. 'Osman Abi, son derece iyi. Biraz sıkıntı yaşadı ama atlattı' dedim. Israrla bana, 'Gözlerime bak Nimet. Bana yalan söylüyorsan...' dedi. 'Buket'i kaybettik' deyince gözlerini tavana dikti ve ağladı. 'Neden hep iyiler ölüyor', dedi. Hastalığı aynı olduğu için teni arkadaşımınki gibi kurumuştu. İkisinin de rahatsızlığındaki olumsuz seyir aynı dönemde başladı. Hastalıklarındaki ilerlemeyi ikisi de anlıyordu. 'Buket gibi ben de mi öleceğim?' dedi." Son ziyaretinde Yağmurdereli'yi moralsiz gördüğünü belirten Çubukçu kendisine, "Mücadeleden yoruldum" dediğini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*