Osmaniye’de feci kaza! 42 ölü var! (3)

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Osmaniye-Gaziantep otoban yolunun 1. kilometresinde meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 42 kişi öldü, 6 kişi de kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazada ilk belirlemelere göre 40 kişi hayatını kaybetti. Yaralılar Osmaniye ve Adana’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Kaza yerine çok sayıda ambulans gönderildi.

Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, ölenlerin Afganistan uyruklu olduklarını söyledi.

2. Haber

Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek’ten aldığı bilgiye göre, kaza Gaziantep-Osmaniye otoyolunda, Osmaniye turnikelerine 1 kilometre mesafede meydana geldi. Afgan uyrukluları taşıdığı belirtilen kamyonun, aynı yönde seyir halinde olan yabancı plakalı TIR’a çarptı. kazada, ilk belirlemelere göre 42 kişinin öldüğü bildirildi.

Osmaniye-Gaziantep Karayolunda, Afganistan ve Bangladeş uyruklu oldukları tahmin edilen kaçakları taşıyan arkası kapalı kamyonun TIR’a çarpması sonucu meydana gelen kazada, 39 kişinin öldüğü 6 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yaralılar Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, kazada 42 kişinin öldüğünü, yaralanan 6 kişinin Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldığını ifade ederek, “kamyonun arkasında sıkışık vaziyette bulunan büyük olasılıkla Afganistan ve Bangladeş uyruklu kaçaklar, ani çarpma sonucu üst üste yığılarak yaşamlarını kaybetmişler. Kazada ölen kişilerin sadece birkaçının üstünden kimlik çıktı” dedi.

3. Haber

Osmaniye’de aralarında Afganistan ve Bangladeş uyruklu kaçakların bulunduğu kapalı kamyonun TIR’a çarpması sonucu 40 kişi öldü 7 kişi de yaralandı. Yaralılar Adana ve Osmaniye’deki hastanelere gönderildi.
Kazanın, Gaziantep-Osmaniye otoyolunda, Osmaniye turnikelerine 1 kilometre mesafede, Afganistan ve Bangladeş uyruklu oldukları tahmin edilen kaçakları taşıyan ve sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 34 RYA 71 plakalı kamyonun, otobanda park halinde bekleyen EE 619 yabancı plakalı TIR’a çarpmasıyla meydana geldiği kaydedildi.

Kazadan sonra olay yerinde incelemelerde bulunan Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, kazada 40 kişinin öldüğünü 7 kişinin de yaralandığını doğruladı.

Kazadaki ölü sayısının ani çarpmadan dolayı arttığını belirten Kemelek, kamyonun arkasında sıkışık vaziyette bulunan Afganistan ve Bangladeş uyruklu kaçakların üst üste yığılarak yaşamlarını kaybettiklerini vurguladı.

Vali Kemelek, ”Kamyon durmakta olan bir TIR’a çarpıyor. Kazada ölenlerin hepsi erkek. Bayan ve çocuk yok. Kazada ağır yaralanan 4 kişi ameliyata alındı. Diğerlerinin tedavisi de devam ediyor. Ölenlerin üzerinde çok kimlik çıkmadı. Tespit edilen iki kimlikten ölenlerin Afganistan ve Bangladeşli oldukları anlaşıldı.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious