Osmaniye'de operasyon: 14 gözaltı

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Osmaniye'de, 11 ayrı yerde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen asayiş operasyonlarında, toplam 14 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Müdür Yardımcısı Ali Murat Dağlı ve Asayiş Şube Müdürü Metin Alper ile basın toplantısı düzenledi.

Yılmaz, 11 ayrı yerde, eşzamanlı olarak gerçekleştirilen ve “Vurgun” adı verilen operasyonda, hırsızlık olaylarında kullandıkları belirlenen 2 otomobil ve bir motosiklet ele geçirildiğini, 14 zanlının gözaltına alındığını kaydetti.

Yılmaz, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Adana'daki çeşitli iş yerlerinden hırsızlık yaptıkları belirlenen zanlılar hakkında, “Örgüt kurmak sureti ile suç işlemek, çalıntı mal almak ve piyasaya sürmek” suçlarından evrak düzenlendiğini vurguladı. Zanlılardan mahkemeye sevk edilen Yalçın (36), Hasan (41) ve Orhan Güler (35), Dursun (47), Veysel (38) ve Nurullah Özer (35) ile Ayhan Karataş'ın (41) tutuklanarak ceza evine konulduğu, 5'inin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı, Zeynel Ö. (19) ve Zekeriya Ö'nün de sorgulanmasının devam ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious