Osmaniyeli, boykota hazırlanıyor

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

ABD mallarına karşı Osmaniye'de boykot çağrısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Osmaniye İl Başkanı Ahmet Kara, İsrail'in Filistin ve Lübnan'daki saldırılarını sert bir şekilde kınayarak, İsral'i dış yardımla destekleyen ABD'nin mallarını boykot çağrısı yaptı.

İsrail'in yaptığının tam anlamıyla bir soykırım olduğunu, her gün kadın ve çocuk ölümleri karşısında vicdanların sızladığını belirten kara bu amaçla ABD mallarına boykot çalışması yaptıklarını kaydetti.

Kara, neden İsrail değil de ABD mallarına boykot kararı aldıklarını ise "Çünkü ABD, dış yardıma ayırdığı bütçenin yüzde 30-40'ını İsrail'e yolluyor. Bu sebeple ABD mallarına boykot çağrısı yapıyoruz. Çok yakında tüm ülkemiz şehirlerinin sokaklarında, caddelerinde, dükkânlarında bu boykot afişlerini göreceksiniz" açıklamasında bulunarak cevapladı.

Kara açıklamasında şunları söyledi: "Saldırı teknikleri, nişan alma, ateş etme, sorgulama, işkence, tutuklama, idam etme, hücreye tıkma, aç bırakma, korkutma, kurşuna dizme İsrail'in yaşam biçimi olmuş. Bizler kelebek peşinde koşan çocuklar, salıncakta sallanan bebekler görmek istiyoruz. Herkesin dini inancını rahatça yaşadığı, insani değerlere saygılı, hukuka bağlı bir dünya istiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious