Osmaniye'de defne projesi

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde başlatılan defne projesi ile yeşilin korunması ve ekonomiye katkı sağlanması amaçlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Ziraat Odası Birliği (TZOB)’nin teknik desteği ile ilçeye bağlı Yukarı Kardare köyünde 50 dekar alanda defne yetiştirilecek. Bahçe Ziraat Odası’ndan Fatma Şahin defne projesinin startını verdiklerini söyledi.

Hazırlık aşamasında olan projenin amacının doğayı ve yeşili korurken ekonomiye de katkı sağlamak olduğunu anlatan Şahin, "Proje köylülerin ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak. Defne yetiştiriciliği ile ormanlarımızda köylüler tarafından korunmuş olacak" ifadelerini kullandı.

Bu projede elde edilecek gelirin ailelerin ekonomik bütçesine büyük bir katkı sağlayacağını aktaran Fatma Şahin, "Aynı zaman da defne yetiştiriciliğinde, ormana sahiplik benimsenerek yeşili koruma duygusu daha da artacak. Bu nedenle ormanı çoğaltmak ve bu ormanlardan gelir elde etmek için defne yetiştiriciliğini seçerek çalışmayı, korumayı ve kazanmayı öğrenmek adına Türkiye çöl olmasın diyenlerle defne yetiştiriciliği projesini hayata geçireceğiz. Bu proje çalışmasında teknik desteğini esirgemeyen birlik yetkililerine teşekkür ederim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious