Osmaniye'de hortum çatıları uçurdu

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

OSMANİYE’nin Kadirli İlçesi’nde şiddetli yağışın ardından gelen ve yaklaşık 5 dakika süren hortum, bir çok evin çatısını uçururken, bir caminin minaresinin ve ağaçların devrilmesine neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana’nın Ceyhan İlçesi’ne ise sağanak yağıştan bir çok ev ve iş yerini su bastı.Kadirli ilçesi, 2 gündür aralıksız devam eden yağışla gelen hortumla sarsıldı. Dün akşam çok sayıda evin çatısı uçarak mahalle aralarına düştü. Çatının uçtuğu sırada yolda kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Yaklaşık 5 dakika süren hortumda, Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi’ndeki İhlas Camii’nin minaresi çevresindeki evlerin üzerine yıkıldı. Can kaybının olmadığı olayda hortum trafoya da zarar verince ilçenin belirli kesimleri bir süre elektriksiz kaldı. Bir evin duvarını da yıkan hortumda, ağaçlar otomobillerin üzerine devrildi. Kadirli Kaymakamı Rauf Ulusoy, hortumda hasar gören ev ve iş yerlerine incelemelerde bulundu. Kaymakam Ulusoy, ilçede hasar tespit çalışmaları yapılacağını söyledi.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Ceyhan’da ise dün akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 3 saat süren şiddetli yağmur ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden oldu. Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla evlerindeki suları tahliye ederken, bir çok araç yolda kaldı. Şehir merkezinde trafik güçlükle sağlanırken, elektrik hatlarına yıldırım düşmesi nedeniyle ilçede yaklaşık 3 saat kesinti yaşandı. Su baskınları nedeniyle evleri kullanılmaz hale gelen bir çok vatandaş, geceyi yakınlarının evinde geçirmek zorunda kaldı. Belediye ve itfaiye ekipleri, bazı mahallelerdeki ev ve iş yerlerinde su boşaltma çalışması yaptı. İlçede 3 saatte metrekareye 66 kilogram yağış düştüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious