Osmanlı Cumhuriyeti-Destere-Gomorra

Osmanlı Cumhuriyeti-Destere-Gomorra.13298
  • Giriş : 21.11.2008 / 22:27:00

Başrolünü Ata Demirerin üstlendiği Osmanlı Cumhuriyeti sinemalarda. Korku serisi Testereden esinlenilen yerli film Destere seyirciyle buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sinemalarda hafta boyunca seyirciyle buluşacak filmler şöyle...

“OSMANLI CUMHURİYETİ”Kurtuluş Savaşı yapılmamış ve Cumhuriyet kurulmamış olsaydı yaşanacakları fantastik bir biçimde işleyen komedi filmi “Osmanlı Cumhuriyeti” gösterime girdi. Gani Müjde'nin senaryosunu yazıp yönettiği filmde Ata Demirer, Sümer Tilmaç, Ali Düşenkalkar, Kerem Kupacı, Belma Canciğer Müjde, Ceren Soylu, Ruhsar Öcal, Özden Özgürdal, Caner Uncuoğlu, Vildan Atasever ve Sezen Aksu rol alıyor. Filmin ikinci yarısında da Atatürk'ün var olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti anlatılıyor.

“DESTERE”Ünlü korku serisi “Testere”den esinlenilerek beyazperdeye aktarılan yerli film “Destere” seyirciyle buluştu. Gürcan Yurt ve Ahmet Uygun'un yönettiği filmin senaryosu Gürcan Yurt'a ait. Peker Açıkalın, Önder Açıkbaş, Ali Çatalbaş, Tuna Orhan, Erol Günaydın, Selin Denizli ve Volkan Demirok'un rol aldığı film, “Trakyalı bir seri katilin” hikayesini anlatıyor.

“GOMORRA - GOMORRAH”İtalyan “suç ailelerine” ilgi çekici bir bakış niteliği taşıyan “Gomorra - Gomorrah” haftanın üçüncü yeni filmi. Roberto Saviano'nun romanından beyazperdeye uyarlanan filmin dünya prömiyeri, Toronto Film Festivali'nde gerçekleştirildi. Filmde, Salvatore Abruzzese, Simone Sacchettino, Salvatore Ruocco ve Vincenzo Fabricino rol alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*