ÖSS başvuruları bugün başladı -2

  • Giriş : 01.02.2006 / 00:00:00

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile meslek yüksek okullarına sınavsız geçiş için başvurular bugün başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ÖSS başvuruları bugünden itibaren 10 Mart'a kadar alınabilecek. Lise son sınıfta okumakta olan öğrenciler, okullarının bağlı olduğu başvuru merkezinden, mezun durumda olanlarsa, istedikleri herhangi bir başvuru merkezinden 2006 Sınav Kılavuzu'nu 2 YTL karşılığında alabilecek. Başvuru merkezine gidemeyecek durumdaki hasta ve tutuklular mektupla başvuruda bulunabilecek.

ÖSS kılavuzunu alan öğrencileri, formları doldurarak randevu alacakları öğretmenler aracılığı ile başvurularını bilgisayar ortamında internet üzerinden yapacak. Adayların fotoğrafları da başvuru merkezlerinde dijital olarak çekilecek. Sınava gireceklerin randevu gününden en az iki gün önce 40 YTL sınav ücretini mutlaka yatırmaları gerekecek.

2006 ÖSS 18 Haziran'da yapılacak. Tek oturumda iki aşamalı olacak sınav toplam 195 dakika sürecek. Saat 9:30'da başlayacak sınav için adayların en geç saat 8:45'te sınav yerlerinde hazır bulunmaları gerecek. Adaylar; sınavın ilk bir buçuk saattinde ve son 15 dakikasında sınav salonundan ayrılamayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious