ÖSS birincileri İstanbul'da biraraya geldi

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Öğrenci Seçme Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından birinciliği göğüsleyen Onur Tidin, Yiğit Cem Öztürk ve Server Çimen, sevinçlerini aileleriyle paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Final Dergisi Dershaneleri'nde bir araya gelen İzmir Özel Fatih Fen Lisesi'nden Onur Tidin, Galatasaray Lisesi'nden Yiğit Cem Öztürk ve Çanakkale Fen Lisesi'nden Server Çimen, canlı yayında birincilikleri ilan edilen başarılı gençler, sevinç çığılıkları atarak, mutluluklarını aileleri ve yakınlarına sarılarak paylaştı.

Toplantıda sözalan sayısal 2 puan türünde Türkiye birincisi olan İzmir Özel Fatih Fen Lisesi'nden Onur Tidin, başarısında ailesinin büyük emeği olduğunu söyledi. Tidin, "Annem çok destek oldu. Babam şoförüm, annem menejerim oldu, bu şekilde başarıya ulaştık. Hayallerimin gerçek olduğu gün. Sınava girmeden önce birincilik yüreğimin bir kenarında vardı ama hedefim üniversiteyi kazanmaktı. Sonuç birincilik oldu, bu benim için istek veya umut değil, hayaldi. Hayalim gerçek oldu" diye konuştu. Tidin, ÖSS'ye hazırlanırken, belli bir alanda uğraşınız olamıyor. Belli bir alana yönelemiyorsunuz. Mühendislik tercih etmeyi düşünüyorum. Sürekli çalıştım. Amacım başarmaktı, elimden gelen çabayı gösterdim ama dünyadan kopmadım. Küçükken "Atatürk" olmak istiyordum" dedi.

Sözel 2 puan türünde Türkiye birincisi olan Çanakkale Fen Lisesi'nden Server Çimen de, "Bölüm ve üniversite konusunda karar vermedim. Müfredatın genişlemesi fen lisesi öğrencilerini olumlu yönde etkiledi. Bu sistem daha iyi oldu" şeklinde konuştu.

Aileleriyle birlikte basın mensuplarına poz veren ÖSS birincileri, yaşadıkları mutluluğu aileleriyle paylaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious