ÖSS heyecanı sona erdi (2)

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sona erdi. 1 milyon 537 bin 433 öğrencinin ter döktüğü sınavın sonuçları Temmuz ayı sonunda belli olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sınavdan çıkan öğrenciler, soruların genelde kolay olduğunu ancak sayısal bölümdeki soruların kendilerini biraz zorladığını söyledi. Öğrenciler ayrıca sınavda iyi bir sonuç almanın, babalar günü için verilecek en güzel hediye olacağını belirtti.

Sınavların yapıldığı okul önlerinde bekelyen ailelerde en az çocukları kadar heyecanlı olduklarını ve çocuklarının iyi bir gelecek sahibi olabilmeleri için sınavdan iyi bir sonuçla çıkmalarını temenni ettiklerini dile getirdi. Çocukları sınavdan çıkan bazı velilerin gözyaşlarını tutamadıkları gözlenirken, öğrenciler kendilerini bekleyen yakınlarına sarılarak heyecanlarını yatıştırmaya çalıştı.

Büyük bir heyecanla hazırlandıkları bu önemli günü atlatan öğrenciler, bundan sonraki aşamada sınav sonuçların açıklanmasını bekleyecek. Temmuz ayı sonlarına doğru açıklanması beklenen ÖSS sonuçlarına göre adaylar, elde ettikleri puanlara göre tercihlerini yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious