ÖSS için anket çalışması başlatıldı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

AK Parti Erzurum Milletvekili TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Ömer Özyılmaz, üniversiteye giriş sınavı konusunda anket düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Pazar günü yapılacak ÖSS öncesi milletvekili tarafından sanal alemde anket çalışması başlatıldı. Vatandaşların konuya ilişkin düşüncelerine almak isteyen TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Ömer Özyılmaz da, kendi web sitesinde bir anket hazırladı.

Milletvekili Özyılmaz’ın ’www.omerozyilmaz.com’ adresli kendi sitesinde yaptığı anket çalışmasında, ÖSS dışında Türkiye’de özel okulların yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağı yönünde de çalışma yapıldı. Ankette ”Size göre: her yıl, lise son sınıf öğrencileri ve lise mezunları için yapılan üniversite giriş sınavlarının, bugünkü haliyle devam etmesi mi yararlıdır; yoksa üniversite giriş sınavlarını lise 2, lise 3 ve lise 4’üncü sınıflarda ayrı ayrı yapıp, 3 yılın ortalamasıyla üniversiteye giriş yapmak mı yararlıdır.” şeklinde soru yöneltiliyor.

Türkiye’deki özel okullar konusunda da anket yapan Özyılmaz, site ziyaretçilerine ”Kamu okullarıyla beraber, ülkemizde özel okullar açılıp yaygınlaştırılmalı mı¿ Özel Okulların yaygınlaştırlıp geliştirilebilmesi için teşvik uygulanmalı mı¿” şeklinde de sorular yöneltti.

24 Mayıs 2006 tarihinde başlayan anket için şimdiye kadar 261 kişi oy kullandı. AK Parti Erzurum Milletvekili TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Ömer Özyılmaz, yaptığı anket konusunda ”Yapıcı bir şekilde eleştiren bu ankete katılımınız bizim açımızdan büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious