ÖSS için motorlar susturuldu

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)’na giren öğrencilerin sorulara daha iyi konsantre olmalarını sağlamak amacıyla 10 bini aşkın motosiklet bulunan Kilis’te sınav süresince motorların trafikte seyirleri engellendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kilis Emniyet Müdürü Atalay Sönmez, telsizle sınav sırasında görev yapan Emniyet Görevlilerine uyarılarda bulundu. Tüm uyarılara rağmen trafiğe çıkmak isteyen ve gürültü yapan motorlara el konuldu. Düğün sahiplerine de uyarılarda bulunuldu. Emniyet Müdürü Atalay Sönmez, yıl boyunca geceli gündüzlü çalışıp hayal kurdukları üniversiteler için çalışan öğrencilerin, bu önemli günde rahatsız edilmelerinin önüne geçtiklerini söyledi.

Sönmez ”Özellikle okul çevresinde çevreyi rahatsız edenlere görevlilerimizce uyarılarda bulunuldu. Kilis’te motosiklet sayısı hayli fazla. Dolayısıyla tüm seyehatlerde motosikletler kullanılıyor. Biz de bunu bildiğimiz için okul çevresine motor sahiplerini yaklaştırmak istemedik. Gürültü çıkaran motorlara da gereken işlem yapıldı. O saatlerde düğün yapmak isteyenlere, konvoyla hareket eden, klakson kullananlara durumu anlattık.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious