ÖSS şampiyonu basketçi çıktı

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

ÖSS birincisi Abdurrahman Yılmaz, sınava hazırlanırken basketbol oynamaktan vazgeçmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dereceye gireceğini tahmin ettiğini fakat birincilik beklemediğini belirten Yılmaz, sınava hazırlanırken arkadaşlarıyla Basketbol oynamaya devam ettiğini ifade etti. Yılmaz, önümüzdeki yıl ÖSS'ye girecek öğrencilere "Umutlarını kaybetmesinler. Sürekli çalışsınlar" mesajı gönderdi.
2006 ÖSS eşit ağırlık ve sözel birincisi Abdurrahman Yılmaz, başarısının altında sürekli ve düzenli ders çalışmanın yattığını söyleyerek, sınav hazırlık aşamasında sosyal aktivitelerine devam ettiğini ifade etti. Atatürk Anadolu Lisesi mezunu başarılı öğrenci, 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılı'nda yoğun tempoyla sınava hazırlanırken bir taraftan da arkadaşlarıyla Basketbol oynadığını söyledi. Yılmaz, "Birinci dönem arkadaşlarla sık sık Basketbol oynuyorduk. İkinci dönem sınava ağırlık verince arkadaşlarla irtibatım kesildi. Bu nedenle ikinci dönem, çok sevdiğim basketbolu arkadaşlarımla oynayamadım" dedi.

Yılmaz, önümüzdeki sene ÖSS'ye girecek öğrencilere de herzaman umutlu olmalarını hatırlatarak "Umutlu olsunlar. İstediğim yeri kazanamayacağım diye umutsuzluğa düşmesinler. Kazanacaklarına inansınlar ve sürekli ders çalışsınlar" şeklinde tavsiyede bulundu.

Oğlunun ÖSS birincisi olmasıyla sevince boğulan baba Faruk Yılmaz, "Oğluma bize bu mutluluğu yaşattığı için teşekkür ederim" dedi. Anne Zeynep Yılmaz ise "Çok sevinçli çok mutluyum. Darısı, diğer anne ve babalara" şeklinde duygularını dile getirdi.

Bu arada, Faruk Yılmaz'ın çalıştığı Bayındır ve İskan Bakanlığı'nın Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan cep telefonuyla arayarak aileyi tebrik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious