ÖSS şampiyonunun dramı

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Gönül Işgın ÖSS'ye hapiste girip 33'üncü oldu. Hukuk istiyor. Başarılı ama mutlu değil. Çünkü, suçu öz babasını öldürmek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çanakkale E Tipi Cezaevi'nde sınava giren Gönül Işgın, Sözel-2'de aldığı 283.096 puanla Türkiye 33'üncüsü ve Çanakkale 2'ncisi oldu. Cezası 1.5 yıl sonra biteceği için, bir hukuk fakültesine kaydını yaptırıp donduracak. Cezaevinden çıkınca burs bulabilirse okuyup avukat olacak.

İçi büyük bir acı

Herkes bu müthiş başarıyı kutluyor, çocukları sınavı kazanamayan aileler Gönül'e gıpta ile bakıyor. Fakat o, cinayetten girdiği cezaevinde bu başarıya sevinemiyor! Çünkü, tacizlerinden bıkıp 2002'de istemeden öldürdüğü kişi kendi öz babası.

Kara günü unutamıyor

Gönül Işgın (28), babasının evde yarattığı terörden bıkmıştı. Yaşadıklarını unutmak için uyuşturucu kullandı. Hatta AMATEM'de tedavi bile gördü.

Gönül yarası

Demir parmaklıklar arkasında üniversite sınavına giren ve Türkiye 33'ncüsü olan Gönül'ün dramı yürekleri yakıyor. Genç kızın amacı ise avukat olmak.

İyi bir eğitim

Yüzbinlerce gencin ailesi dersanelere, özel öğretmenlere oluk oluk para akıttı. Tek amaçları vardı, çocuklarının ÖSS'de iyi puan alıp, kaliteli bir üniversitede eğitim görmesiydi! Sınavda başarılı olamayan 1 milyondan fazla genç , ailelerinin bu umudunu gelecek yıla taşıdı.

İlk sırada

Sınavın ardından gelen bir başarı haberi vardı ki, okuyan herkes; için için hem kıskandı, hem de başarıyı kutladı. Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi'nde cezasını çeken Gönül Işgın (29) adlı genç kız, Öğrenci Seçme Sınavı'nda Sözel-2 puanlama türünde 283.096 taban puan alarak Çanakkale 2'ncisi ve Türkiye 33'üncüsü olmuştu.

Hukuk okuyacak

ÖSS'ye cezaevinde giren Gönül "Başarı düzenli çalışmamın sonucu" dedi. Işgın'ın cezası 1.5 yıl sonra bitecek. Hukuk fakültesinde okumak isteyen genç kız kaydını bir üniversiteye yaptırdıktan sonra donduracak. Ancak Gönül'ün kaydını yaptırabilmesi için burs gerekli.

Dram...

Bu başarının ardındaki dram ise yürek parçalıyor. Gönül, 2002'nin 21 Ocak günü İstanbul Zeytinburnu'ndaki evlerinde annesinin de yardımını alarak öz babasını öldürdü! Bu cinayetin ardında ise babasının kendisine sarkıntılık ettiği nedeni yazıyordu. Ve bu acı olayın sonunda inanılmaz bir başarıya imza atan Gönül'ün neden hukuk istediği de aslında çok açık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious