ÖSS sonuçları geç açıklanacak

ÖSS sonuçları geç açıklanacak.9847
  • Giriş : 15.06.2008 / 20:19:00
  • Güncelleme : 15.06.2008 / 20:25:00

ÖSS sonuçlarının,10-15 Temmuz arasında açıklanamayacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarımağan, yaptığı açıklamada, sınav sonuçları açıklama tarihlerinde ''biraz kayma olacağını'' belirterek, şunları söyledi:

''15 Temmuz'u tutturmaya çalışacağız ama Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarıyla ilgili yeni bir durum var biliyorsunuz. Milli Eğitim Bakanlığı bu sınavlarla ilgili bir takvim yapmış. Eğer o takvime uyulursa bizim bütün işlemlerimiz 1 ay kadar uzayacaktı. Bu konuyu YÖK ile görüştüm, Milli Eğitim Bakanlığı ile bir araya geldik. Bu sınavları son sınıflar için erkene almaya çalışıyorlar. Bu durum notların bize verilmesinde biraz gecikmelere yol açacak. Buna göre bizim de bütün işlemlerimizde kayma olur ama kaymanın bir haftadan fazla olmaması için çözüm bulmaya çalışıyoruz, henüz kesinleşmedi. Yani sonuçları 10-15 Temmuz arasında açıklayamayacağımız anlaşılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı uygun tarihler bulursa bize bildirecekti. Biz de yetiştirmeye çalışacağız.''

''CEP TELEFONUYLA YAKALANANLAR VAR''

ÖSS ile ilgili ''önemli bir sorun yaşanmadığını'' bildiren Yarımağan, sınav sırasında bireysel bazı olaylar meydana geldiğini belirtti. Yerine başkasını sokmak isteyen ve cep telefonuyla yakalanan birkaç kişinin tespit edildiğini bildiren Yarımağan, bu kişilerin sınavlarının iptal edileceğini ifade etti.

Bolu'da ''bir adayın sorun çıkararak etrafı rahatsız ettiği bilgisi aldıklarını'' kaydeden Yarımağan, ''Ama geçen yıllara göre olay sayısının daha az olduğu gibi bir izlenimim var'' dedi.

ÖSS'de bu yıldan itibaren uygulanmaya başlanan yeni sınav düzeniyle ilgili de önemli bir sorun çıkmadığını söyleyen Yarımağan, İskenderun'da bir binanın bilgilerinin kendilerine yanlış iletilmesi nedeniyle o binaya kapasite üzerinde aday atandığını ancak bunun 15 gün önce anlaşıldığını belirterek, sorunun çözüldüğünü ifade etti.

İstanbul'da da bir sınav binasının semtinin adaylara yanlış bildirildiğini ancak bu fark edildiğinde adaylara doğru bilginin iletildiğini söyleyen Yarımağan, ''Bunların dışında bir sorun yok. Bugün yaşanan olaylar da çok az'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious