ÖSS sorularında belirsizlik hakim

ÖSS sorularında belirsizlik hakim.13628
  • Giriş : 29.10.2008 / 22:31:00

Çözüm Yayınları Rehberlik Uzmanı Murat Doğmuş, 2009 yılında ÖSS sorularının içeriğinin değişmesi gerektiğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çözüm Yayınları Rehberlik Uzmanı Murat Doğmuş, 2009 yılında ÖSS sorularının içeriğinin değişmesi gerektiğini iddia etti. Doğmuş, “ÖSYM'nin MEB müfredatıyla uyumlu sorular sorması gerekir, bazı derslerde yapılan müfredat değişiklikleri ÖSS sorularına yansıyacaktır.” dedi.

Çözüm Yayınları Rehberlik Uzmanı Murat Doğmuş, “2004 yılında 9. sınıf Dil ve Anlatım, 11. sınıf Coğrafya derslerinde müfredatın değiştiğini söyleyerek, ÖSYM'nin bu değişiklikleri dikkate alarak soru sorması gerekir.” diye konuştu.

Doğmuş, 9. sınıf Dil ve Anlatım dersinde iletişim, dil ve kültür; 11. sınıf coğrafya dersinde biyocoğrafya adlı konular eklenirken yine coğrafya dersinde ülkeler coğrafyasının da içeriği tamamen değişti.” dedi.

Doğmuş, “Eski müfredatla okuyan mezun öğrencilerin de 2009 yılında sınava gireceğine dikkat çekerek, YÖK'ün ve ÖSYM'nin bu konuya açıklık getirmesi gerekir.” değerlendirmesinde bulundu.

Doğmuş ayrıca, ÖSS sorularının formatında bir değişiklik beklemediklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*