ÖSS trafiği E-5 karayolunu kilitledi

ÖSS trafiği E-5 karayolunu kilitledi.16962
  • Giriş : 14.06.2009 / 10:02:00

Üniversite adayı 1 milyon 349 bin 782 aday, ÖSS'de ter döküyor. Sabah ÖSS'ye yetişmek için özel araçlarıyla yollara dökülen İstanbullular E-5 karayolunda trafik sürprizi ile karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İstanbul genelinde trafik nispeten akıcı görünürken E-5 karayolunun Sefaköy - Topkapı arasında, meydana gelen maddi hasarlı kaza sebebi ile bir yoğunluk söz konusu.

Bayrampaşa - Edirne Kapı - Fatih istikametinde de bir yoğunluk söz konusu.

Aynı şekilde Beşiktaş - Barbaros bulvarında da yoğun trafik gözleniyor.

ÖSYM BAŞKANI YARIMAĞAN, SINAVIN HERHANGİ BİR SORUN YAŞANMADAN BAŞLADIĞINI BİLDİRDİ

Üniversite adayı 1 milyon 349 bin 782 aday, Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) ter döküyor.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınavın herhangi bir sorun yaşanmadan başladığını bildirdi.

ÖSS adıyla bu yıl son kez uygulanacak sınav, Türkiye'de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da saat 09.30'da başladı. Sınav toplam 4 bin 602 binada, 70 bin 850 salonda gerçekleştiriliyor.

Sınavda bina sorumlusu, bina yöneticisi, salon başkanı, gözetmen, denetmen, hizmetli ve nakil kuryesinden oluşan toplam 207 bin 857 kişi görev alıyor.

Sabah erken saatlerden itibaren sınav yapılacak binalara gelen adaylar, aileleriyle ve yakınlarıyla beraber heyecanlı bekleyişe başladı. Adaylar, daha sonra kimlik kontrollerinden geçirilerek salonlara yerleştirildi ve soru kitapçıkları dağıtıldı.

Sınavda 30'ar soruluk toplam 8 test yer alıyor. Ön lisans programlarını tercih edecek adayların ilk 4 testi yapmaları gerekiyor. Lisans programlarını tercih edecek adayların ise bu 4 teste ek olarak, alanları doğrultusundaki 2 testi daha yapmaları yeterli oluyor.

Sınav, tek oturumda toplam 195 dakika sürecek.

ÖĞRENCİLER SINAV ÖNCESİ SALONLARA ALINDI

Yüksek öğrenime girişte son kez uygulanan ÖSS için öğrenciler sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullara akın etti. Öğrenciler kadar yanlarında gelen velilerinin de heyecanlı oldukları gözlendi.

ÖSS için öğrenciler, velileriyle beraber sınava girecekleri okullara geldi. Okulların önünde sınav için son hazırlıklarını yapan öğrenciler, anne ve babalarının da dualarını alarak sınav salonlarına girmek üzere İstanbul Üniversitesi ana kapısından içeriye girdi.

Kimi öğrenciler çalışmanın verdiği güvenle heyecan duymazken, kimilerinin de çok heyecanlı olduğu görüldü. Veliler de en az çocukları kadar heyecanlı olduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*