ÖSS ücret yatırmada son gün

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Üniversite adaylarının ücret yatırma süreleri bugün sona eriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adayların tercih formu gönderme işlemlerine başlayabilmesi için önce yerleştirme ücreti olarak belirlenen 10 YTL'yi bugün mesai saati bitimine kadar TC Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi 6032070-5001, Vakıflar Bankası Ankara Şubesi 2004872, Halk Bankası Küçükesat Şubesi 44000002 numaralı hesaplara yatırması gerekiyor.
Ücreti yatıran adaylar, en az 2 iş günü sonra tecih gönderme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Tercihler, başvuru merkezlerinden ya da TC kimlik numarası ve ÖSYS şifresi ile http://www.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılabilecek.

Tercihini başvuru merkezlerinden yapacak adaylar 11 Ağustos tarihine kadar randevu alabilecek.

Adayların randevu aldıkları gün ve saatte, Tercih Formu, banka dekontu ve bir kimlikle birlikte ilgili başvuru merkezlerine gitmeleri gerekiyor. Başvuru merkezi görevlisi, tercihleri sisteme girerek, adaya onaylatacak. Daha sonra da yazıcıdan tercih listesini alarak adaya verecek. Aday, tercih hizmeti ücreti olarak 2 YTL ödeyecek.

Tercihlerini internet üzerinden yapacak adayların ise, tercih formundaki tercihlerini yazıp kontrol ettikten sonra göndermeleri ve yazıcıdan tercih listesini almaları gerekiyor. Bu işlemler sonrasında ise ekranda 'Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir' uyarısının görülmesi gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious