ÖSS'de eski mezunları üzecek gelişme

ÖSS'de eski mezunları üzecek gelişme.9712
  • Giriş : 27.11.2008 / 13:25:00
  • Güncelleme : 27.11.2008 / 13:01:45

ÖSS'den bir darbe de eski mezunlara geldi. Bu sene sınavda sorular son 3 yılda okutulan derslerden gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her yıl yenilenmesi planlanan ve her defasında öğrencileri mutsuz eden bir sisteme oturtulan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), yine yeni mağdurlar yaratacak. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, yeni sistemle ilgili çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Özcan, ÖSS ile ilgili olarak bu yıl "zaman darlığından'' dolayı büyük bir değişiklik yapılmayacağını belirterek, "Ama ufak tefek değişiklikler yapabiliriz" diyerek öğrencileri uyardı. İşte o değişikliği, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan açıkladı ve 2009-ÖSS'de yöneltilecek soruların yenilenen lise müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanacağını söyledi. Şu anda son sınıfta olanların son 3 yılda okudukları derslere göre soruların hazırlandığını belirten Yarımağan, "Örneğin 2 yıl önce mezun olan bir aday okumadığı bir dersten sorularla karşılaşabilir'' dedi.

Eski adayların biraz dezavantajlı olabileceğini de sözlerine ekleyen Yarımağan, ÖSS'nin 14 Haziran'da yapılacağını, başvuruların da Şubat'ta başlayacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*