ÖSS'de il üçüncüsü oldu ama kürsüye çıkarılmadı

ÖSS'de il üçüncüsü oldu ama kürsüye çıkarılmadı.12980
  • Giriş : 18.07.2008 / 10:50:00
  • Güncelleme : 24.07.2008 / 10:28:27

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği ödül töreninde tam bir skandal yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İl genelinde ilk 500'e giren öğrencileri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen törende ÖSS Sözel-2 dalında Türkiye 50.'si ve Antalya 3.sü olan Zehra Öztürk adlı öğrenci, başörtülü diye kürsüye çağrılmadı.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ın konuşmasının ardından ÖSS ve OKS'de başarı elde eden öğrenciler altın ve kitapla, okul idarecileri ise teşekkür belgesiyle ödüllendirildi. Ödül töreni sürerken kürsüye çıkan Melek Öztürk isimli veli, kızı Zehra Öztürk'ün ÖSS sözel puanda Antalya 3.'sü ve Türkiye 50.'si olduğunu, ancak başörtüsünden dolayı kürsüye çağrılmadığını söyledi.

ÖDÜL TÖRENİNDE 'BAŞÖRTÜSÜ' SKANDALI

Kızının, mezun olduğu Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nden aranarak törene davet edildiğini aktaran anne Öztürk, "Kızımdan daha az puan alanlar buraya şortla, plaj elbisesi ile çıkabiliyor, ama benim kızım çıkartılmıyor." dedi. Öztürk, konuşmasını tamamlamadan görevliler tarafından kürsüden indirildi.

Öte yandan aynı haber dün Milliyet gazetesinin internet sitesinde 'Türbanlı anne ödül törenini karıştırdı' şeklinde yer almış, haberde anne Melek Öztürk'ün diğer velilerle tartıştığı, Zehra Öztürk'ün ise annesine tepki gösterdiği iddia edilerek olay çarpıtılmıştı.

 

 

 

 

HABER ETİKETLERİ

 

2008 ÖSS yerleştirme sonuçları

2008 OKS sonuçları

2008 ÖSS sonuçları

KEY ödemeleri

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*