ÖSS'de kötü sıralı sınıflar kullanılmayacak

ÖSS'de kötü sıralı sınıflar kullanılmayacak  	.9712
  • Giriş : 14.03.2008 / 15:54:00

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS'de yüzeyleri çok pürüzlü, kötü durumda olan sıraları bulunan salonları kullanmayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2008 ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticileri Bölge Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Elazığ'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yarımağan, bu yılki ÖSS'nin içeriğinin, puan hesaplarının geçmiş yıllardakilerle aynı olduğunu, ancak uygulamada bazı değişiklikler yaptıklarını ifade etti.

Sınav merkezi otomasyon sistemi kurduklarını, böylece Türkiye'deki tüm salonlar hakkında perdelerinden, sıralarına kadar ayrıntılı bilgi aldıklarını anlatan Yarımağan, ''Bunları kullanarak adayların biraz rahat etmesini sağlayacağız. Örnek olarak kolçaklı sandalyeli sınıfları kullanmayacağız. Kilolu boylu adayların kendi kilo ve boylarıyla uyumlu yerlerde oturmalarını sağlayacağız. Yüzeyleri çok pürüzlü, kötü durumda olan sıraları bulunan salonları kullanmayacağız. Böyle bir uygulamamız var'' dedi.

Bunun dışında cep telefonu konusunda da bir değişiklik yaptıklarını ifade eden Yarımağan, şunları söyledi:

''Bundan önceki yıllarda cep telefonuyla gelen adayların telefonları binanın girişinde veya salonun girişinde yetkililer tarafından teslim alınıyor, korunuyor, sınav çıkışında teslim ediliyordu. Çok sayıda telefonun muhafaza edilmesi çeşitli aksaklıklara yol açıyor, sonunda bazı telefonlar karışıyor, şikayetler oluyordu. Ayrıca cep telefonuyla kopya çekme teşebbüsleri de yaşandığı için bu yıl binalara cep telefonuyla gelmeyi yasakladık. Bu ikisi dışında önemli bir değişiklik yok.''

Yarımağan, daha sonra basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantıya, Doğu ve Güneydoğu illerinden 12 sınav merkezi yöneticisi katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious