ÖSS'de terleyen genç kız şimdi de tarlada terleyecek

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'de yüz binlerce öğrencinin katıldığı Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak imkânsızlıkları nedeniyle tatil yapamayan öğrenciler de var. O öğrencilerden biri Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde dayısı ile beraber kalan 19 yaşındaki Medine Gökler . Sınavdan çıkan genç kız soluğu tarlada alacak. Konya'da mercimek, nohut yolmaya gideceğini belirten Medine Gökler, yazın diğer arkadaşları gibi kendisinin de tatil yapmayı çok istediğini ancak imkânsızlıklar nedeniyle çalışmak zorunda olduğunu söylüyor.

Dayısı Mehmet Şahin ile beraber kalan ve sınava burada hazırlanan Medine, ailesinin Hatay'da yaşadığını kendisinin sınava hazırlanmak için dayısının yanına geldiğini söylüyor. Her yıl yazın ailesi ile beraber Konya'ya çalışmaya gittiklerini belirten Medine Gökler, "Çalışmak evimize destek olmak zorundayım. Sınavım iyi geçti. İyi bir sonuç bekliyorum. Eğer kazanırsam kazandığım parayı ailem eğitimime harcayacak. Yaz boyunca tarlarda çalışarak üniversite harçlılığımı çıkaracağım" diye konuşuyor.

Bu arada Medine'nin dayısı Mehmet Şahin de, yeğeninin yanında sınava hazırlandığını kazanması konusunda umutlu olduğunu söyledi. Yeğeninin kazanma konusunda çok azimli olduğunu belirten Şahin, "Ben, onun sınava kazanacağına inanıyorum. Çünkü zorluklarla büyüdü. Hayatı çalışmakla geçti. Sınavdan çıktı şimdi de tarlada çalışmaya gidecek" diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious