ÖSS'ye girecek öğrencilerin dikkatine!

ÖSS'ye girecek öğrencilerin dikkatine!.8691
  • Giriş : 22.02.2009 / 20:15:00

ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, "ÖSS'de, öğrencilerin şansları yüzde 25 daha fazla" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CNN Türk'te yayınlanan, "Sınav Günlüğü" programına katılan, ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, "ÖSS'de, öğrencilerin şansları yüzde 25 daha fazla" dedi. Yarımağan, 2010 yılındaki iki aşamalı sınav sisteminde öğrencilerin daha fazla soruyla karşılaşacağını söyledi.

Yarımağan, "Aday sayısı azalacağı iç;in kontenjanlar aynı kalacak ve adayların ortalama kazanma şansı en az geçen seneki kadar olacak" dedi.
2008 yılında 4 yıllık lise uygulaması nedeniyle sınava girenler yüzde 25 daha fazla üniversiteyi kazanma şansına sahipti.

ÖSYM'nin bu yılki tahminlerine göre, kontenjanlarda büyük değişiklik olmayacak, sınava girecek aday sayısı da 1.5 milyonu geçmeyecek. Böylece adayların kazanma şansı 2008'le aynı olacak, yani bu yıl da şans yüzde 25 daha fazla.

ÖSYM Başkanı, ilk kez sınava girecek öğrencilere mart ayı sonunda tamamlanacak başvuru sürecine ilişkin de uyarılarda bulundu: "İlk kez sınava başvuranlar okullarından başvursunlar. Şifre veriyoruz, şifreler önemli."

ÖSYM Başkanı'nın 2010'da iki aşamalı sınav sistemiyle üniversiteye girecek öğrencileri de uyardı. Yeni sistemde tek farkın daha fazla soru olacağını söyledi ve "Sınav yapısı değişse de sınava hazırlık sistemi değişmez" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*