ÖSS'ye karşı miting!

ÖSS'ye karşı miting!.16137
  • Giriş : 05.06.2008 / 14:54:00

Eğitim-Sen'in de aralarında bulunduğu sivil toplum örgütleri ÖSS'ye karşı miting düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eğitim Sen'in de aralarında bulunduğu bazı sivil toplum örgütleri, ÖSS'yi protesto etmek amacıyla 7 Haziranda İstanbul'da miting düzenleyecek.

Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç Öztürk, sendika genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ÖSS'ye çok az bir süre kaldığını hatırlatarak, bu sınavda öğrencilerin dakikalar içerisinde geleceklerine yön vermeye çalışacaklarını kaydetti.

Bu sınavların öğrenciler üzerinde yarattığı travmaların çok açık bir şekilde görüldüğünü ifade eden Öztürk, iktidarların bugüne kadar soruna kalıcı bir çözüm bulamadığını savundu.

Türkiye'de izlenen eğitim politikaları sonucu eğitimin kamusal olmaktan çıktığını, özel okullar ve dershanelerin eğitimin birincil kurumları haline geldiğini öne süren Öztürk, yapılan istatistiklere göre öğrencilerin her ay 46 sınava girmek zorunda kaldıklarını kaydetti.

Öztürk, çocukların ve gençlerin gelecekleriyle oynamaya kimsenin hakkı olmadığını belirterek, Eğitim Sen olarak her zaman buna karşı çıkacakların ifade etti.

''ÖSS'den mağdur olan gençler'' adına konuşan, ''ÖSS Duvarını Yıkalım'' Platformu Sözcüsü Volkan Gülşen de her yıl 9 milyar dolar para harcanan bir sınavın gündemde kalmasının şaşırtıcı olmadığını ifade etti. Gülşen, ''ÖSS toplumun ayrıcalıksız kesimlerini, üniversite kapılarından uzak tutmaya yarayan bir eleme sınavıdır'' dedi.

''ÖSS'nin adaletsizliğine karşı mücadele etmek'' için 7 Haziran Cumartesi günü İstanbul Kadıköy'de''ÖSS Duvarını Yıkalım'' mitingi düzenleyeceklerini belirten Gülşen, toplumun tüm kesimlerini mitinge davet etti.

Zübeyde Kılıç Öztürk de Eğitim Sen olarak mitingin katılımcısı ve destekçisi olduklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious