ÖSYM 2013 YGS sınav saati kaç?

ÖSYM 2013 YGS sınav saati kaç?.20071
23.03.2013 / 11:09:02

ÖSYM, 2013 YGS sınavını saat kaçta yapacak? Öğrencilerin büyük maratona gireceği saat kaç olacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 24 Mart Pazar günü yapılacak. Sınav, saat 10.00'da başlayacak ve 160 dakika sürecek. Öte yandan uzmanlar üniversite adaylarına tavsiyelerde bulunmaya devam ediyor:

...ailelerin tutumu da çok önemli. Aile bireyleri de "oldu oldu, olmadı olmadı" gibi bir panik hali içerisindeler. Bizim kaygı dediğimiz şey, bulaşıcı bir durum, yani ailenin bir bireyinde varsa, diğerlerine de çok rahat bulaşabilir. O noktada, aile bireylerinin de kendi kendini durdurabilmesi ve sınav olgusuna biraz daha mesafeli yaklaşması gerek.

Verilecek yanıt kağıdındaki bilgileri kontrol edip doldurulması gereken bölümleri (soyadı, ad, adres, kitapçık türü, imza gibi) doldurun. Mutlaka bir saat bulundurun. Zamanınızı iyi kullanırsınız. Soruları yanıtlamaya en iyi bildiğiniz bölümden başlayın. Kağıdı zedelemeden ve tam silin.

ÖSYM yetkileri trafik veya herhangi bir aksilik olmaması için adayların sınav salonuna bir saat önceden gitmeleri ve Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi’nin unutulmaması uyarısında bulundu.Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar sınava alınmayacak. Ayrıca fotoğraflı, onaylı özel kimlik belgesi, bir fotoğraf, bulundurulması da uzmanların diğer uyarısı.

Zaten hali hazırda bir telaş durumu var, ÖSYM`nin aldığı güvenlik önlemleri, o kaygının üzerine bir kat daha kaygı ekleyecektir. Bu biraz gençlerimizi toplumda nasıl algıladığımızla da alakalı bir şey. neden onları potansiyel bir tehlike olarak algılıyoruz ki? Alınan önlemler, kendiliğinden bu sonucu getiriyor.

Tüm test bittikten sonra yapamadığınız soruları yanıtlayın. Dikkatiniz dağıldığı anda herşeyi bırakıp derin nefesle rahatlayın. Sınav bitince soru kitapçığınızı, yanıt kağıdınızı teslim edin.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*