ÖSYM Başkanı Prof. Yarımağan'dan ÖSS müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Yarımağan'dan ÖSS müjdesi.17758
  • Giriş : 19.06.2008 / 19:30:00
  • Güncelleme : 19.06.2008 / 19:35:07

ÖSS baraj puanlarının ele alındığı YÖK Genel Kurulu sonrası ÖSYM Başkanı'ndan müjdeli haber.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS'de önlisans programlarını tercih edebilmek için 160 baraj puanı ile lisans programlarını tercih edebilmek için gerekli 185 baraj puanını ''daha çok adayın geçebileceğini'' bildirdi.

Yarımağan, YÖK Genel Kurul toplantısının öğleden sonraki bölümüne katıldı. Toplantıda yaklaşık 1,5 saat kalan Yarımağan, YÖK binasından ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÖSS baraj puanları ile ilgili konuda YÖK'ün açıklama yapacağını ifade eden Yarımağan, toplantıda baraj puanları ile ilgili görüşlerini dile getirdiğini söyledi. Yarımağan, ''Açıklamalarda, görüş alış verişinde bulunduk ama açıklamayı Kurul yapsın'' diye konuştu.

Gazetecilerin, ''Toplantıda sizin önerileriniz üzerinden mi konuşuldu?'' sorusuna Yarımağan, ''Evet'' karşılığını verdi.

''Yani baraj puanları düşecek mi?'' sorusuna Yarımağan, ''Daha çok kişi 160-185'in üzerinde puan alabilecek'' yanıtını verdi.

Ünal Yarımağan, yarın İstanbul'da Maltepe Üniversitesi'nde bir seminere katılacağını ve konunun teknik ayrıntılarını burada anlatacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious