" />

Heyecanlı ve stresli bekleyiş sürüyor

Heyecanlı ve stresli bekleyiş sürüyor.6029
  • Giriş : 23.04.2011 / 11:45:00
  • Güncelleme : 27.08.2016 / 23:51:33

ÖSYM 2011 YGS sonuçları için heyacanlı bekleyiş sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ÖSYM YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

İşte yüzbinlerce öğrenci bu sorunun yanıtını bekliyor.

ÖSYM'den yapılan açıklamada 2011 YGS verilerinin güven altında olduğu belirtilerek şu açıklama yapıldı; "90 bin civarında sınav salon tutanaklarının incelenmesinin tamamlanması ile birlikte çok kısa süre içinde açıklanacaktır"

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, sınavın yapıldığı hafta YGS sonuçları için bir açıklama yapmış ve 1 ay içerisinde duyurulacağını söylemişti.

ÖSYM YGS'nin açıklanmasıyla ilgili son hazırlıklarını yapıyor. Sonuçları değerlendirmeyi tamamlayan ÖSYM'nin sınav sonuçlarını en kısa sürede açıklamayı planladığı öğrenildi.

ÖSYM YGS sonuçları 2011

Erdoğan, 'YGS'nin takipçisi olacağını söyledi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversiteye giriş sınavı olan 'YGS'nin takipçisi olacağını söyledi. Erdoğan, sınava ilişkin ortaya atılan iddialar ile gençlerin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını belirterek, ''YGS ile ilgili iddiaların tamamının takipçisiyim. Gençlerimiz rahat olsunlar.'' diye konuştu.

Ankara'da AK Parti milletvekili aday tanıtım toplantısına katılan Erdoğan, YGS'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Bu ülkenin Başbakanı olarak, YGS ile ilgili iddiaların tamamının takipçisiyim. Gençlerimiz rahat olsunlar, müsterih olsunlar, gönül rahatlığı içinde ikinci sınava hazırlansınlar. Gençlerimiz, kendilerini istismar edenleri, iddiaları fırsatçılığa çevirenleri de lütfen çok iyi görsünler, tanısınlar.'' şeklinde konuştu.

MHP'li Oktay Vural, YGS'de şifre iddiaları için istifa istedi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'ndaki şifre iddialarına değinerek, siyasi sorumluların istifa etmesi gerektiğini savundu. Vural, sınavla ilgili iddialar konusunda ise iktidarı sorumlu tuttu.

TBMM'de konuşan Vural, şifre iddiaları ve ardından gelen açıklamaları değerlendirdi. Vural, bir milyon 700 bin çocuğun geleceğinin söz konusu olduğunu hatırlatırken, ''Bütün bunlar sehven oluyor. Telefonların sim kartlarına sehven telefonlar yükleniyor. Bunlar da sehven hükümet oluyorlar herhalde. Başbakan, 'sehven hükümet oldum, sorumluluğum yoktur', diyebilir. Milli Eğitim Bakanı da 'ben sehven Milli Eğitim Bakanı oldum, sorumluluğum yoktur' diyebilir.'' dedi.

YGS'ye giren 30 öğrencinin T.C numarası yok

Yükseköğretim Geçiş Sınavı (YGS)'na Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Esentepe Kampüsü Devlet Konservatuvarı 203 numaralı salonda giren adayların cevap kağıdındaki TC numarası kodlamasının 'gerek yok' denilerek sınav gözetmenleri tarafından sildirildiği iddia edildi.

Aynı salonda sınava giren E.Ö., cevap kağıdında yer alan T.C. numarasını kodladıklarını, ancak daha sonra sınav gözetmenleri tarafından 'gerek yok' diyerek bu kısmın sildirildiğini söyledi. 203 numaralı sınıfta 30 kişinin T.C. kimlik numarasını ikaz üzerine sildiğini ifade eden E.Ö., "Sınav bitiminde başka salonda giren arkadaşlarımıza sorduk. Böyle bir uygulama olmadığını söylediler. Dershane ve okuldaki öğretmenlerimize de sorduk. Onlar da 'silmeseydiniz iyi olurdu' dediler. Bize sınav gözetmenleri ne dendiyse onu yaptık. Ama şimdi endişeliyiz. Sistem cevap kağıdımızı okumaz, ya da bir sıkıntı olur diye korkuyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*