Oteller kampanya yarışına girdi

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Yeni yıl ve Kurban Bayramı'nın aynı güne denk gelmesi nedeniyle kısalan tatili, turizmciler uzatmak için kampanya yarışına girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi turizmciler gözlerini iç piyasaya çevirdi. Otellerde bayram için hazırlıkları son aşamaya geldi. Önceki yıllara oranla durgun geçen 2006 turizm sezonunda rahat nefes alamayan turizmciler, yaklaşan Kurban Bayramı'nı iple çekiyor. Alanya'daki turizmciler, gözlerini kendilerine kısmi bir rahatlama sağlayacak Kurban Bayramı'na çevirdi.

OTELLER REZERVASYONLARDA İNDİRİME GİTTİ

Alanya'da 4 yıldızlı Kahya Otel, bayram dolayısıyla rezervasyon fiyatlarında yüzde 50 indirim yaptı. Otel sorumlusu Kemal Kahya, durgun geçen sezonun ardından hareketlilik yaşanması için rezervasyon ücretlerinde indirime gittiklerini kaydetti. Kurban Bayramı ve yılbaşının ilk güne gelmesinin sevindirici olduğunu anlatan Kahya, düşürülen fiyatlarla geliri düşük olanların da tatil yapma imkanı elde edebileceğini belirtti. Sezon sonuna gelindiği için fiyatların kampanyayı aratmadığını anlatan Kahya, "Normal şartlarda 80 YTL olan tek kişilik rezervasyon ücretini 40 YTL'ye düşürdük. Bayramda herhangi bir fiyat artışının olacağını sanmıyorum. Zaten sezonda bitti. Bu saatten sonra da bir yükselme olmaz." diye konuştu.

Üç yıldızlı Alaiye Otel ise bayram öncesi rezervasyonlarda yaptığı yüzde 40 indirimle durgun geçen 2006 sezonunun açığını kapatmayı hedefliyor. Otel, yerli turistin dikkatini çekebilmek için 60 YTL olan rezervasyon ücretlerini 35 YTL'ye indirdi. Otel Müdürü Mahir Oktay, bayram öncesi yapılan indirimden yüzde 90 doluluk hedeflediklerini söyledi. Şu anda doluluk oranlarının yüzde 40'larda olduğunu anlatan Oktay, durgun geçen sezonu telafi etmek için indirimden başka çareleri olmadığına işaret etti.

Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya, bayramda açık olan otellerdeki doluluk oranının yüzde 90'lara ulaşacağını kaydetti. Yeni yıl ve Kurban Bayramı'nın ilk günlerinin çakışmasının pek sorun olmayacağına inanan Kahya, "Turizm inişli çıkışlı seyretmesine rağmen ümidimizi hiç kaybetmedik ve hep olumlu düşünmeye çalıştık. Kurban Bayramı'ndan da umutluyuz." dedi. Bayramın kış aylarına denk gelmesinin tatilciler için iyi olmadığını aktaran Kahya, hava iyi ve sıcaklıklar normal olursa hareketlenme yaşanabileceğine işaret etti. Mahmutlar Otelciler Birliği Başkanı Ekrem Er ise yılbaşının bayramın ilk gününe denk gelmesinden dolayı ramazan bayramından daha fazla hareketlenme yaşanabileceğinin altını çizdi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious