Otellerde ramazan bayramı indirimi

Otellerde ramazan bayramı indirimi.11567
  • Giriş : 07.09.2008 / 10:54:00

Ramazan nedeniyle eylül ayını boş geçiren oteller, 9 gün olması beklenen ramazan bayramı tatilini bekliyor. Fiyatlarda yüzde 40'a varan indirimler var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu eski Başkanı ve Almula Turizm'in sahibi Bekir Şahiner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz tatiline ramazan ayı nedeniyle ara verildiğini, sahil kesimlerinde yerli turistin yok denecek kadar azaldığını söyledi.

Şu anda yabancı turistlere hizmet veren otellerin ''Yaz Tatiline Kaldığı Yerden Devam'' sloganıyla 9 gün olması beklenen ramazan bayramı tatiline yoğun rezervasyon aldığını ifade eden Şahiner, özellikle yazın tatil yapma fırsatı bulamayan ailelerin 9 günlük bayram tatilini en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştığını bildirdi.

Otellerin daha fazla müşteri çekmek için fiyatlarını yaz dönemine göre yüzde 25-40 arasında düşürdüğünü dile getiren Şahiner, şunları kaydetti:

''Her şey dahil otellerin kişi başı ücreti 75 YTL'den başlıyor. Bunlar saat 22.00'ye kadar her şey dahil hizmeti veriyor. 02.30'a kadar her şey dahil hizmeti sunulması durumunda fiyatlar artıyor. Tatil köylerinin, yüksek kalite otellerin fiyatları da değişiyor. Oteller ramazan bayramına yönelik her bütçeye tatil imkanı tanımaya çalışıyor. Bütçenize göre tatil yapabilirsiniz. Hatta yazın en az 4 gecelik konaklama şartı koşan oteller ramazanda bunu 3 geceye indiriyor.''

Şahiner, bir kişinin eşiyle birlikte 600 YTL'ye 4 günlük tatil yapabileceğini, bunu da kredi kartına 12 taksitle ödeyebileceğini bildirdi.

- RAMAZANDA BALIK TURU -

Şahiner, yurt dışı tatillerinin de oldukça uygun olduğunu belirterek, Venedik, Roma, Paris ve Mısır tatili için de rezervasyon aldıklarını anlattı.

Bayram tatiline yönelik Balık Turu da düzenlediklerini ifade eden Şahiner, ''Antalya'da sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri, ulaşım ve konaklama dahil 5 günlük tur, kişi başına 450 YTL. Açık denizde tekneden oltayla balık tutma imkanı bulan tatilciler 5 günde çok rahatlayacak'' dedi.

Şahiner, orta gelirli aileler için uygun olan otellerin daha fazla talep aldığını, yazın denize gidemeyenlerin ramazan bayramı fırsatını kaçırmaması gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*