Oto hırsızlarına darbe

Oto hırsızlarına darbe.11361
  • Giriş : 21.06.2008 / 11:06:00
  • Güncelleme : 21.06.2008 / 10:27:14

Yalova'da bir villada çaldıkları lüks otomobilleri parçaladıktan sonra yedek parça olarak piyasaya sürdükleri ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, çaldığı lüks otomobilleri parçaladıktan sonra yedek parça olarak piyasaya sürdüğü ileri sürülen kasap lakaplı Ramazan Ö.'yü yakalamak için yaklaşık bir yıldır çeşitli zamanlarda operasyonlar düzenledi. 2007 yılında Ümraniye ve Samandra'da araba parçalamada kullanılan iki ayrı yere düzenlenen operasyonlarda parçalanmış lüks otomobiller ele geçirilirken Ramazan Ö.' son anda kaçarak izini kaybetmişti. Ramazan Ö.'nün Yalova'da kiraladığı lüks bir villayı otomobil parçalama atölyesine çevirdiği ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, sözkonusu villaya baskın düzenledi. Baskında, Ramazan Ö. ile kendisine yardımcı oldukları ileri sürülen 3 adamı yakalanarak gözaltına alındı.

Villada yapılan aramada, parçalanmış 7 adet lüks otomobil ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulamaları yapılan zanlılar, Yalova'daki villada parçaladıkları lüks çalıntı otomobilleri yedek parça olarak İstanbul'da piyasaya sürdüklerini itiraf etti.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan 4 kişi, Ümraniye adliyesine sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious