Oto hırsızlarına darbe

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde çalınan 2 aracın hırsızlık zanlıları yakalanarak adliyeye sevk edildi. Yakalanan 3 hırsızlık zanlısından 1'inin çocuk yaşta olması dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, V.P isimli bir şahsa ait işyerinin önünde park halinde bulunan ve bağaj kısmı branda ile sarılı olan bir aracın üzerindeki oto parçalarını gören devriye görevlileri bilgi almak için polis otosu ile araca yaklaştı.

Aracın ön kısmında oturan bir şahıs polis aracının geldiğini görünce bulunduğu araçtan inerek kaçmaya başladı. Polisin takibe aldığı şahıs, bir süre sonra ara sokaklara girerek izini kaybettirdi. Belirlenen eşkâl üzerine yapılan araştırmada zanlının eski sabıkalılardan H.D olduğu tespit edildi.

Araç üzerinde bulunan oto parçaları ile ilgili parmak izlerini araştıran polis parçaların geçtiğimiz günlerde çalınan araca ait olduğu tespit etti. Cumhuriyet Savcılığından alınan arama izni ile İ.E ye ait olan hurdacı dükkânı V.P nin ikamet ettiği ev araştırıldı.

Yapılan arama araba parçalarının bir kısmına da burada rastlandı. Olayla ilgili olarak 1'i çocuk toplam 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alının şahıslar Emniyetteki sorgusunun ardından Adliyeye sevk edildi.

Öte yandan 2 ay önce polis merkezi amirliğinden çalınan Cevher Gövk'e ait araç Gaziantep'in Nizip ilçesinde terk edilmiş olarak bulundu. Aracın üzerinde yapılan Parmak izi karşılaştırmasında zanlının M.K isimli şahıs olduğu tespit edildi. M.K Nizip'te yakalandıktan sonra Şanlıurfa Merkeze getirilerek sorguya alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious