Oto hırsızlarına şok operasyon

Oto hırsızlarına şok operasyon.13643
  • Giriş : 13.02.2009 / 23:16:00

İstanbul'da oto hırsızlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 33 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çelik yelekli polislerin katıldığı, 27 adrese düzenlenen eş zamanlı baskında, çalıntı otomobillerin yanı sıra çok sayıda sahte evrak ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından oto hırsızlık olaylarına yönelik Esenler, Beşiktaş, Eminönü, Bakırköy ve Bahçelievler'de sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.

Polisin 2 aylık takibi sonucu belirlenen 27 adrese düzenlenen eş zamanlı baskında 33 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda oto hırsızlık şebekesinin sahte belge yapımında kullandığı mühür, sahte kimlik, sahte plakalar gibi çok sayıda malzeme, bilgisayar ve çalıntı araçlar ele geçirildi.

Poliste sorgulanmaya başlanan zanlıların, İstanbul ve dışından çaldıkları otomobilleri atölyelerine

götürerek parçaladıkları ve yedek parça haline getirdikleri belirtildi. Bazı araçların da motor ve şase numaralarını değiştirip sahte fatura ile kimlik belgeleriyle yeniden tescillerini yaptırdıkları belirtildi. Yetkililer, birçoğunun oto hırsızlığı yüzünden poliste kayıtları bulunan çete üyeleri ile ilgili savcılıktan 4 gün gözetim izni alındığını soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*