Oto lastiği çetesi

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Osmaniye'de bir gecede değişik marka ve türdeki birçok aracın lastiği bıçakla kesildi. Bazı araçların bir, bazılarının ise 4 lastiğinin kesildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Araç lastiklerinin kesildiğini gece öğrenen vatandaşlar büyük şok yaşadı. Mahalle sakinlerine göre bir gecede kesilen araba lastiği 25-30 arasında değişiyor. Ancak emniyet yetkilileri yaptığı incelemede 8 aracın lastiğinin kesildiğini tespit ettiklerini bildirdi.

Mahalle sakinleri olayın psikolojik sorunları olan bir kişi tarafından gerçekleşebileceğini iddia ediyor. Bir mahalle sakini "Sonuçta kini olan kişi gider o kişinin aracının lastiğini keser ancak burada birden fazla aracın lastiği kesilmiş. Bu da bu olayı psikolojik sorunları olan bir kişinin yaptığını gösterir" dedi.

Arabasının 4 lastiğinin kesildiğini ve bu yüzden zararının 400 YTL civarında olduğunu ifade eden bir başka mahalle sakini ise emniyetin geceleri mahallelerinde tedbirlerini artırmasını beklediklerini söyledi.

Bu arada Rahime Hatun Mahalle Muhtarı İsmail Börklüoğlu olayı bazı kişilerin isim yapmak amacıyla gerçekle?tirebilece?inii iddia etti.

Mahallede araç lastiklerini kesen kişi ya da kişilerin terör estirmeye çalıştığını iddia eden Börklüoğlu bu kişilere emniyet yetkililerinin gerekli tedbirleri almasını beklediklerini kaydetti.

Araç sayısıyla ilgili karışıkla ilgili olarak da Muhtar Börklüoğlu araç sayısının önemli olmadığını önemli olanın yapılan iş olduğunu kaydetti.

Bir gecede vatandaşların iddiasına göre 25-30 emniyetin tespitine göre 8 aracın lastiğini kesen kişi ya da kişilerin bulunması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious