Otoban-46 operasyonunda 8 gözaltı

Otoban-46 operasyonunda 8 gözaltı  .12432
  • Giriş : 28.03.2008 / 10:34:00

Kahramanmaraş'ta düzenlenen ve ''Otoban-46'' ismi verilen operasyon sonucunda 8 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Antalya illerinde suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları gerekçesiyle yapılan operasyonla 1'i kadın 8 kişinin yakalandığını bildirdi.

Çelikbilek, suç örgütüne yönelik olarak 5 aydan beri çalışma yapıldığını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bu örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri içerisinde fuhuşa teşvik, aracılık, yer temini, oto kurşunlama, resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanmak gibi suçlardan dolayı takibe alınan suç örgütüne yönelik Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi, Gaziantep ve Antalya illerinde Asayiş Şube elemanları tarafından eş zamanlı yapılan operasyonda S.B, T.Ü, C.T, M.C, C.M, M.B, M.D ve Ü.G yakalanarak gözaltına alındı.

Çelikbilek, yakalanan zanlıların ev ve otomobillerinde yapılan aramalarda 3 tabanca, bu tabancalara ait 18 fişek, 1 sahte sürücü belgesi ve 3 sallama diye tabir edilen bıçağın ele geçirildiğini kaydetti.

Çelikbilek zanlıların yapılan ilk işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildiğini, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious