Otobüs alev alev yandı

Otobüs alev alev yandı.5797
  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Yolcu otobüsü, TEM otoyolunda giderken alev aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre Efe Tur'a ait Turgut Eleşli (30) yönetimindeki 41 E 0707 plakalı TEMSA MİTSUBİSHİ marka yolcu otobüsü, TEM otoyolunda seyir halindeyken Kocaeli İline bağlı Dilovası beldesi girişinde bilinmeyen bir nedenden dolayı alev aldı.

Otobüsün arka kısmında çıkan yangını Marshall Boya fabrikası mevkiinde aynadan fark eden şoför, aracı yol kenarına çekerek indi. Bu esnada daha da büyüyen yangın ve yoğun duman nedeniyle paniğe kapılan yolcular, aniden kapıya yığılınca otobüste kısa süreliğine arbede yaşandı. Ön kapıda yığılma olunca dışarı çıkamayacakları korkusuyla paniğe kapılan bazı yolcular, otobüsün yan camlarını kırıp kendilerini dışarı attılar.

Otobüsün arka kısmında yangının büyük olduğunu gören otobüs şoförü Eleşli, itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen Kocaeli İtfaiye ekipleri otobüsteki yangına müdahale etti. Yangın, otobüs firmasının da çalışanlarının gayreti ile kısa sürede kontrol altına alındı.

İtfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarının ardından olay yerinden ayrılırken 35 yolcu da başka bir otobüse bindirilerek gönderildi. Elektrik aksamından kaynaklı olduğu tahmin edilen otobüsün arka bagaj kısmında çıkan yangın nedeniyle otobüsün büyük maddi hasara uğradığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious