Otobüs durağında bomba paniği

Otobüs durağında bomba paniği.10015
  • Giriş : 24.12.2007 / 13:51:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 18:26:16

İETT gişesinin arkasına bırakılan bomba, polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Mecidiyeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün karşısında bulunan Akbil dolum gişesinin yanında bomba bulunmasıyla ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Bombanın 30 yaşlarında bir kişinin sırt çantasında olay yerine kadar geldiği, şahsı takip eden sivil ekiplerin üzerine atlayarak şahsı etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı. Çantanın içerisinden 3 kilogram A4 tipi patlayıcı madde bulunduğu, şahsın bombayı Mecidiyeköy Metro İstasyonu'nda patlatacağı öğrenildi.

Olayın görgü tanığı olan bir Sami Çaylak isimli akbil dolum gişesi memuru, 30 yaşlarında bir kişinin akbil doldurmak için gişeye geldiğini söyledi. Çaylak, "5-6 sivil polis yakaladı. Üzerine çullandılar. Hemen alıp götürdüler. Akbil alacaktı. Çanta şahsın üzerindeydi. Polisler şahsı alınca çantayı sonradan gişenin yanına bıraktılar." diyerek olayı anlattı.

Başka bir görgü tanığı Şişli Belediyesi Temizlik İşçisi Hüseyin Bektaş ise, "Ben de yakınlarda yolu süpürüyordum. Polisler birden geldi. 'Boşaltın burayı, bomba var! ' diyerek bizi uzaklaştırdılar. Poşetin içinde iki tane kutu vardı." şeklinde konuştu.

Polis minibüsünde yaklaşık 15 dakika incelenen bomba, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Konuyla ilgili inceleme devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious