Otobüs şoförlerine eğitim semineri

Otobüs şoförlerine eğitim semineri.16333
  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı ve İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü işbirliği ile belediye ve halk otobüsü şoförlerine eğitim semineri verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanı Hayri Naziksoy, 2007 yılı içerisinde halk ve belediye otobüslerini kullanan bütün şoförlerin trafik kuralları hakkında bilgilendirilmeleri için sık sık eğitim seminerleri düzenleyeceklerini ifade ederek, "Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı olarak İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımız sonucunda, yeni çıkan trafik kanunu ve mevcut kanunlarda yapılan değişiklikler hakkında bilgiler vermek suretiyle arkadaşlarımızın yeni kanun ve yönetmeliklerden uzak kalmamalarını amaçlamaktayız. İl Emniyet Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi ve kendi bünyemizde ki teknik personellerle 3 aşamalı bir eğitim semineri düzenleyeceğiz" diye konuştu.

2006 YILINDA 67 MİLYON YOLCU TAŞINDI

Otobüs şoförlerinin kutsal bir görev yaptıklarının altını çizen Daire Başkanı Naziksoy, "Otobüs şoförleri yoğun bir tempo ile çalışıyor. 2006 yılı içerisinde halk ve belediye otobüsleri olarak 67 milyon yolcu taşıdık. Hafta sonu tatili bayram tatili, kar, yağmur, rüzgar demeden hizmetlerimizi kesintisiz sürdürüyoruz. Günlük karşılıklı olarak 8 bin sefer yaparak vatandaşlarımızı gidecekleri yerlere ulaştırmak suretiyle kutsal bir görev sürdürüyoruz" diye konuştu.

İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Baş komiseri Ertuğrul Aslan ise trafik kanunda yeni çıkan yönetmelikler hakkında otobüs şoförlerine bilgiler verdi. Otobüs şoförlerinin de sorularıyla katıldığı eğitim toplantısı yaklaşık bir saat sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious