Otobüsler iyice pahalanınca, demiryolu geri canlandı!

Otobüsler iyice pahalanınca, demiryolu geri canlandı!.17182
  • Giriş : 12.08.2007 / 17:31:00

Devlet Demir Yolları, yolcu taşımacılığında önceki aylara göre patlama yaşadıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Demir Yolları Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, yolcu taşımacılığında önceki aylara göre patlama yaşadıklarını söyledi. Başar, 3 yıldan bu yana yolcu biletlerine zam yapmamaları, taşımacılıkta kalite ve konforu önplana çıkartmaları nedeniyle yolcu taşımacılığında yüzde 300 artış yaşadıklarını kaydetti.
Otobüs ve uçak taşımacılığından daha ucuz olduğu için vatandaşların trenle yolculuk yapmayı tercih ettiğine işaret eden Gar Müdürü Başar, bu sayede hızlı ve yataklı trenlere ek vagonlarlar koyduklarını, ancak yine de talebi karşılamakta güçlük yaşadıklarını ifade etti.

Özellikle yolcu rezervasyonunda bir hafta önceden bilet satmalarına rağmen talebi karşılamada sıkıntı yaşadıklarına değinen Başar, "Yapılan yatırımlar olumlu sonuç verdi. Artık günde en az 330 kişi trenle yolculuk yapmakta. Bir hafta önceden bilet rezervasyonu yaptırılmakta. Demiryolları yapılan akılcı yatırımlar ile altın çağını yaşamakta. Uçak ve otobüslere göre oldukça ucuz ve güvenli olan trenle yolculuğa her geçen gün talebin artması bizleri mutlu etmekte" dedi.

İstanbul'a 5 çocuğu ve eşiyle tatile gitmek için trenle seyahati seçtiğini anlatan Ragıp Kümbet (63), özellikle ücretlerin düşük olmasının yanı sıra güvenli ve konforlu olması nedeniyle demiryolunu tercih ettiğine işaret ederek, "Otübüs veya uçakla 7 kişi seyahat etmek çok pahalı. Ailece ucuz bir yolculukla tatile çıkabiliyoruz. Bunu da tren fiyatlarının düşük olmasına borçluyuz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious