Otogardaki bombalar Malatya'dan gelmiş

Otogardaki bombalar Malatya'dan gelmiş.10766
  • Giriş : 15.04.2008 / 20:54:00
  • Güncelleme : 15.04.2008 / 20:36:52

İstanbul Esenler Otogarı'nda ele geçirilen el bombalarının Malatya'nın Darende ilçesinden gönderildiği anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir otobüs firmasının emanetinde ele geçirilen bir çantada bulunan 5 el bombası ve 56 merminin otobüsün emanetine Darende ilçesi firma yazıhanesinden kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından gönderildiği anlaşıldı.

Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, çantanın Malatya'nın Darende ilçesinden gönderildiğinin belirlendiğini kaydetti.

Kahya, Darende'de çantanın yazıhaneye kimliği belirsiz bir kişi tarafından bırakıldığını ifade ederek, "Çantayı teslim alan yazıhane görevlisi M.D. İstanbul polisi tarafından alınarak sorgulanmasının ardından serbest bırakıldı. Yazıhaneci çantayı kimden aldığını hatırlamıyor." dedi.

Ali Osman Kahya çantanın bırakıldığını sırada uzaktaki bir güvenlik kamerasına bir iki saniye takıldığını da dile getirerek, "Güvenlik kamerası çok uzakta olduğu için şahsın resmi çok küçük. Bu nedenle şahsın kimliği tespit edilemedi." şeklinde konuştu.

Kahya ayrıca çantanın üzerinde ismi yazılı bulunan R.T.'nin de İstanbul polisi tarafından yapılan sorgusunun ardından serbest kaldığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious