Otomobil fiyatına güvercin

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Güvercin meraklıları Adıyaman'da düzenlenen Masa Güvercinleri Güzellik Yarışması'nda buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarışma sonrası açık arttırmayla satışa çıkartılan güvercinler 8 bin YTL'ye kadar alıcı buldu.

Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Masa Güvercinleri Derneği tarafından düzenlenen Masa Güvercinleri Güzellik Yarışması Adıyaman'da gerçekleştirildi. Adıyaman Mimar Sinan Kültür Park'ından yola çıkan kortejle başlayan programa Adıyaman Vali Yardımcısı Mehmet Akçay, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş ve çok sayıda kuş sever katıldı. Kortej yürüyüşü yarışmanın yapılacağı Belediye Düğün Salonunda davullar ve zurnalar eşliğinde son buldu.

Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen yarışmaya 60 ilden kuşseverler katıldı. Yaklaşık bin 100 güvercinin görücüye çıktığı yarışmada güvercinler kureng, miski, abalı miski, mavi, arap ve göğ çakır kategorilerinde mücadele etti.

Yarışma sonrası dereceye giren bazı güvercinler açık arttırmayla satışa çıkartıldı. Adana Kuş Sevenler Derneği Başkanı Sefa Tokyürek'in yönettiği açık arttırmada miski kategorisinde birinci olan güvercin 8 bin YTL'ye satıldı.

Araba fiyatına satılan güvercinin yeni sahibi Şanlıurfalı kuşsever Halil Ayvar, güvercinin üzerindeki beyaz rengi ve gözleri, gagasının bu parayı hakettiğini söyledi. 8 bin YTL'lik kuş aldığı için pişman olmadığını söyleyen Ayvar: " Bu iş merak işi. Merakı olan 10 bin YTL'de verir, 15 bin YTL'de verir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious