Otomobil fuarına rekor ziyaret

Otomobil fuarına rekor ziyaret.12729
  • Giriş : 22.01.2008 / 19:16:00

Avusturya'nın başkenti Viyana'da her yıl düzenlenen otomobil fuarına bu sene rekor seviyede bir ziyaretçi akınına uğradı. Fuarı üç günde 153 bin kişi ziyaret ederken 300 basın mensubu tarafından da takip edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fuarlar şehri olan Viyana'da bu sene araba fuarı ziyaretçi akınına uğradı. 400 yeni araba modelinin tanıtıldığı fuara, dünyanın en büyük araba üreticileri katıldı. BMW, Volvo, Mercedes, Toyota ve diğer dev markalar yeni modellerini ilk defa bu fuarda insanların beğenisine sundu. Araba modellerinin yanında ses teknolojileri, araba navigasyonları ve birçok aksesuar satışa sunuldu. Fuarda yapılan anket sonuçlarına göre her üç ziyaretçiden biri, kendine araba alma niyetiyle geldi.

Öte yandan Avusturya'da 2007 yılında otomobil sanayinde toplam değeri 13 milyar Euro olan üretim yapıldı. Yapılan üretimin yüzde 87'isi yurtdışına ithal edilirken, yüzde 13'ü de yurtiçinde kullanıldı. Avusturya'nın 2008 hedefi ise 13 milyarlık pazar payını 18 milyar Euro'ya çıkarmak. 35 bin personelin otomobil sektöründe çalıştığı Avusturya'da, otomobil ve otomobille ilgili benzin istasyonları, otomobil servisleri gibi 370 bin işyeri bulunuyor.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious