Otomobil ırmağa uçtu, kayıplar var

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Kırıkkale Köprübaşı mevkiinde meydana gelen trafik kazasında özel otomobilin Kızılırmak köprüsünden Kızılırmak nehrine uçması sonucu azgın sulara kapılan iki kişi kayboldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaza, Köprübaşı mevkiinde meydana geldi. 06 JZ 596 plakalı otomobiliyle Ankara'dan Çorum'a giden Mustafa Kemal Metin, Kızılırmak köprüsü üzerine geldiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aracıyla yaklaşık 20 metre yükseklikten Kızılırmak Nehri'ne uçtu. Kaza sonucu sulara gömülen otomobilden, sürücü Mustafa Kemal Metin yüzerek kıyıya çıkarken, otomobilde bulunan ve çorum esnaflarından olduğu söylenen Özgür Çördük ve Çorum Jandarma Komutanlığı'nda görevli soyadı henüz belirlenemeyen Astsubay Erkut, azgın sularda kayboldu.

Kazadan sonra olay yerine gelen Kırıkkale Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Kırıkkale Sivil Savunma ekipleri suda yaptıkları uzun aramadan sonuç alamazken sulara gömülen otomobil dalgıç Aziz Urfioğlu'nun yoğun çabası ve vinç yardımı ile yaklaşık 3 saat süren çalışma sonucunda çıkartıldı. Kaybolan Astsubay Erkut ile Özgür Çördük'ün aranmasına ise bugün, sabah saatlerinden itibaren devam edileceği bildirildi.

Kazaya karışan otomobil sürücüsü Mustafa Kemal Metin'in stajer avukat ve Çorum Esnaf Kefalet Kooperatifi İkinci Başkanı Nemci Metin'in oğlu olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious