Otomobil taksi durağına girdi: 2 ölü

Otomobil taksi durağına girdi: 2 ölü.22749
  • Giriş : 14.04.2008 / 11:04:00

Üniversite öğrencisi sürücü, Beşiktaş Levent'teki bir taksi durağına girerek 2 kişinin ölümü, 2 kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Arkadaşları ölen taksiciler sürücüyü darp etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş Büyükdere Caddesi üzerinden Sarıyer istikametine seyretmekte olan bir üniversite öğrencisinin kullandığı 34 BN 6647 plakalı otomobil, taksi durağına daldı. 6 aracın hasar gördüğü kazada durakta müşteri bekleyen 2 taksici hayatını kaybetti. Otomobilin sürücüsüyle birlikte duraktaki bir taksici de yaralandı. Kazadan hemen sonra durakta bekleyen diğer taksi sürücüleri, kazaya sebep olan aracın üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen sürücüsünü darp etti. Kazada hayatını kaybeden taksiciler, Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırldı. Yaralanan taksici ise aynı hastaneden tedavi altına alındı. Taksicilerin elinden polis tarafından kurtarılan otomobil sürücüsü, Levent Polis Merkezi'ne götürüldü. Daha sonra alkol muayenesi yapılmak üzere Cerrahpaşa Adli Tıp Kurumu'na götürülen sürücü, buradan tedavi ettirilmek amacıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Kazayı gören bir vatandaş, otomobilin hızla gelerek kendisini geçtiğini ve sağ şeride doğru dönmeye çalışırken taksi durağından bir taksinin yola çıkmak üzere hareket etmesinin ardından duraktaki taksilere çarptığını söyledi. Görgü tanığı, "O sırada araçlar birbirine girdi. Durakta kimlerin beklediğini göremedim. Daha sonra buradaki taksici arkadaşların araçların altında kaldığını fark ettik." dedi.

Kazayla ilgili soruşturma devam ederken, ölen ve yaralananların kimlikleri tespit edilmeye çalışlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious