Otomobili içindeki çocukla birlikte çaldılar

  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde kontak anahtarını aracın üzerinde bırakarak tatlıcıya giden kadının otomobili, arka koltukta uyuyan 10 yaşındaki kızıyla birlikte çalındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisi arayan Sevda Us (30) Karşıyaka Vapur İskelesi yakınına park ettiği 48 M 1577 plakalı otomobilinin kontak anahtarını almadan tatlıcıya gittiğini, arka koltukta uyuyan 10 yaşındaki kızı Ceyda'yı araçta bıraktığını, bu sırada otomobilinin çalındığını bildirdi.

İhbar üzerine alarma geçen polis ekipleri, çocukla birlikte çalınan otomobili bulmak için bölgede operasyon başlattı. Yaklaşık yarım saat sonra polisi arayan vatandaşlar, Örnekköy semti Telekom önünde bir kızın ağlayarak kaçırıldığını söylediğini haber verdi.

Olay yerine giden polis ekipleri, ağlayan kızın Ceyda Us olduğunu ve kızı burada indiren hırsızın otomobille kaçtığını belirledi. Örnekköy semtinde çalışmalarını yoğunlaştıran karakol ve asayiş ekipleri, Sevda Us'un 48 M 1577 plakalı otomobilini Barış Caddesi'nde terk edilmiş olarak buldu. Aracı bırakarak yaya olarak kaçan ve eşkali alınan hırsızı yakalamak için bölgede çalışma başlatıldı.

Bu arada, Karşıyaka Merkez Karakolu'na getirilen kızına sarılan Sevda Us hıçkırarak ağladı. Ailesi Marmaris'te otel işletmeciliği yapan, kendisi ev hanımı olan ve Karşıyaka'da yaşayan Sevda Us'un kızı Ceyda'yı okuldan aldığını, soğuk algınlığı rahatsızlığı bulunduğu için arka koltukta uyuyan kızını uyandırmadan ve kontak anahtarını çıkarmadan tatlı almak için tatlıcıya gittiğini, bu sırada otomobilin çalındığını söylediği öğrenildi.

Polis ekipleri, hırsızın yakalanması için operasyonlarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious