Otomobiliyle ezdiği çocuğu bırakıp kaçtı

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Sokakta kardeşiyle birlikte oyun oynayan 2.5 yaşındaki kız çocuğuna otomobiliyle çarpan sürücü, çocuğu 700 metre sürükledikten sonra bir binanın önüne bırakıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çocuğu, o sırada yoldan geçmekte olan bir kadın bularak hastaneye kaldırdı. Bir böbreği küçük olduğu için tedavi gören çocuğun başında büyük bir yara oluştuğu ve o bölgede bir daha saç çıkmayacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz cumartesi günü 7 yaşındaki kardeşi Meltem ile birlikte Sultançiftliği Malkoçoğlu Mahallesi G-2 Sokak'taki evlerinin önünde oynayan 2.5 yaşındaki Melisa Şimşek'e, sokakta hızla ilerleyen beyaz renkli Broadway marka otomobil çarptı. İddiaya göre, otomobilin sürücüsü çocuğa çarptıktan sonra aracını durdurdu. Çocuğun otomobilin altında kaldığını farkeden sürücü, tekrar aracına binerek kaçmaya başladı. Küçük Melisa'yı otomobiliyle yaklaşık 700 metre sürükleyen sürücü kanlar içinde kalan çocuğu G-4 Sokak'daki bir binanın önüne bırakarak kaçtı. O sırada sokaktan geçmekte olan bir kadın acılar içinde kıvranan Melisa'yı farketti. Kadın küçük Melisa'yı Özel Bahat Hastanesi'ne götürdü. Melisa'nın tedavisi burada devam ederken, asgari ücretle çalışan baba Volkan Şimşek para yetiremediği için kızını Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirdi. Kafatasının yarısı soyulan Melisa burada 2 defa amaliyat geçirdi. Böbreği küçük olduğu için sürekli tedavi gören Melisa'nın kafatasının soyulan kısmında saç çıkmayacağı öğrenildi.

Melisa'nın tedavi gördüğü hastaneden hiç ayrılmayan baba Volkan Şimşek, kızına çarpan otomobilin sürücüsünün emniyete teslim olmasını istedi. Kızına, sokakta oyun oynarken plakası alınamayan bir otomobilin çaptığını söyleyen Şimşek, " Otomobilin plakasını kimse alamamış. Kızımı da yoldan geçen bir kadın bularak hastaneye götürmüş. Eğer kızıma çarpan kişinin biraz vicdanı varsa polise teslim olur." diye konuştu.

Kazanın yaşandığı sırada kardeşi Melisa ile oynamakta olan Meltem'in üzüntüsü dikkatlerden kaçmadı. Meltem gözleri önünde meydana gelen olayı şöyle anlattı; "Biz oynuyorduk araba çarptı. Araba kardeşimi alıp götürdü. Ben de anneme 'Melisa'yı götürdüler' dedim."

Melisa'nın annesi ise kızının başucundan bir an olsun ayrılmadı. Acılı anne " Kızıma çarpıp kaçan vicdansız da aynı acıları yaşasın." diye konuştu.

Küçük Melisa'nın hastanede tedavisi sürerken, polis çocuğa çarpıp kaçan sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious