Otostopçu çetesine darbe

Otostopçu çetesine darbe.8442
  • Giriş : 12.09.2008 / 20:57:00

Adana'da, otostopla durdukları araçlarda, erkekleri aşk yapmak vaadiyle dolandırdıkları belirlenen 3'ü kadın 4 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerince, polis helikopteri desteğiyle Yavuzlar Mahallesi 87, 91 ve 95. sokaklarda aşk yapmak vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları belirlenen ve ''Cono'' olarak tabir edilen kişilere yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Ekipler, istihbarat ve teknik takip sonucu daha önce belirledikleri evlere Cumhuriyet Savcılığının izni ile baskın düzenledi.

Evlerde yapılan arama sonucunda, aşk yapmak vaadiyle dolandırıcılık, gasp ve yağma suçlarını gerçekleştirdikleri belirlenen 2'si kadın 3 kişi yakalandı.

Ekipler, 60'a yakın suç kaydı bulunan ve çok sayıda suçtan aranan Güllü G'nin yapılan operasyonda bulunmaması üzerine evlerde yeniden arama yaptı.

Kadının 4 yaşındaki oğlu E.G'nin yatak odasından heyecanla çıkmasından şüphelenen ekipler, burada yaptıkları incelemede cam kapaklı bir dolabın yerinden oynadığını fark etti.

Ekipler, kontrolleri sırasında dolabın arkasında yaptırılan özel bölümde saklanan Güllü G'ye ulaştı. Gözaltına alınmamak için ekiplere direnen Güllü G, kelepçe takılarak evden çıkartıldı.

Yaklaşık 150 polisin katıldığı operasyonda gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*