ÖTV indirimi yaraları saramayacak

ÖTV indirimi yaraları saramayacak.13347
  • Giriş : 16.06.2009 / 17:55:00

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Başkanı Çetin Nuhoğlu otomotive getirilen ÖTV indiriminin ticari araç sektörünün yaralarını saracak bir tedbir olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Başkanı Çetin Nuhoğlu, binek otomobiller ile bazı hafif ticari araçlara uygulanan indirimlerin Mart ayından bu yana satışlara olumlu yansıdığını belirterek, ''Yapılan yüzde 3'lük ÖTV indirimi ağır ticari araç sektörünün yaralarını saracak bir tedbir olmadı'' dedi.

Nuhoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ağır ticari araçlar için ÖTV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesi gerektiğini belirterek, ÖTV oranının yüksek olmasının en başta satın alma maliyetini yükselttiğini ifade etti.

Satın alma maliyetinin düşürülmesi gerektiğine işaret eden Nuhoğlu, krizden bu kadar büyük bir yara alan ağır ticari araç sektörünün mutlak suretle düşürülerek gerçekleşeceğini düşündüklerini kaydetti.

Nuhoğlu, bunun da ancak ÖTV'nin yüzde 8'e düşürülerek gerçekleşeceğini belirterek, ÖTV'nin 18 puandan 8'e düşürülmesi faaliyeti gereği ÖTV'ye tabi olan yatırımcının mahsup miktarını düşüreceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*