ÖTV indiriminden Meclis'te yararlandı

ÖTV indiriminden Meclis'te yararlandı.30064
  • Giriş : 02.04.2009 / 09:22:00

TBMM Başkanlığı 3.2 milyon TL ödeyerek 54 Volkswagen makam aracı kiraladı. Araçlar ÖTV indirimiyle 130 bin TL ucuza mal edildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis Başkanlığı'na alınan 54 adet Volkswagen Passat makam aracı, dualarla, kurban kesilerek teslim edildi. Leasing yoluyla alınan araçlar için 3 milyon 240 bin TL ödendi. Meclis bu şekilde hükümetin açıkladığı ÖTV indiriminden de yararlanarak 130 bin TL tasarruf etti.

2009 model TDİ 2.0 dizel araçlar, yakıt yönünden de Meclis'e tasarruf sağlayacak. TBMM Grup Başkanvekilleri, komisyon başkanları ve idari amirlerin kullanacağı yeni makam araçları, dün Doğuş Oto Bölge Direktörü Şeref Sezer tarafından, Meclis ulaştırma amirine ve makam şoförlerine teslim edildi. Araçlar için bir de dua okundu. "Bu vasıtaları kullanacak şoförlerimizi ve vasıtalara binecek devlet büyüklerimizi her türlü kazadan, yağışlı havada kaygan yoldan, çakıllı yolda şarampolden, görülür ve görülmez bütün belalardan koru Ya Rabbim." 06 BU 5006 plakası ile başlayan araçlara Meclis'in kırmızı plakaları takıldı.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*